Для українців равлики – це делікатес, символ розкоші, вишуканого смаку і щось на кшталт «випендрьожу». А разом з тим весь інший світ споживає їх у їжу вже достатньо тривалий час. Наприклад, равликів дуже цінували жителі Древньої Греції та Великої Римської імперії. Вони вважали равликів корисною і простою їжею. В зимовий період, коли молюски ховалися в мушлі, воли взагалі перетворювалися на такі собі «живі консерви». І зараз важко собі уявити французьку, італійську та іспанську кухні без цього делікатесу.

Як їсти равликів? З чим їх їдять? В чому їх користь?

Перш за все слід сказати, що не всі равлики є їстівними. Точніше, більшість їх видів в кулінарії не використовуються. Для їжі збирають диких виноградних равликів та вирощують промисловим способом середземноморських (Helix Aspersa Muller) та африканських (Helix Aspersa Maxima).

Перед приготуванням, всі равлики проходять процес очищення протягом 2-4 днів. Існує думка про те, що м'ясо виноградних равликів може мати дивний присмак, оскільки вони живуть в лісі і харчуються опалим листям, грибами та іншими рештками. На відміну від диких равликів, Максиму і Мюллера вирощують промисловим способом, а тому годують їх свіжою зеленою масою та якісними комбікормами.

З чим же їдять равликів? Зазвичай, їх споживають із соусами з великою кількістю зелені. Таке поєднання якнайкраще підкреслює їх витончений смак і робить страву збалансованою та поживною. Найпопулярнішим доповненням до равликів є часникове масло з зеленню. До нього подають свіжі хлібобулочні вироби – багет, скибочки хліба або італійську чіабатту.

Ще одне питання, яке часто змушує відмовитися від страви це – «як їсти равликів?». Адже, зазвичай, у ресторанах молюсків подають прямо в мушлях. Крім того, необхідно розуміти чим їх їдять? Для цього до страв з равликів подають спеціальні металеві щіпці та невеличку двозубу виделку, якою зручно виймати вміст мушлі.

Для того, щоб правильно витягнуть равлика, треба взяти його в ліву руку пальцями, або з допомогою серветки, якщо страва  гаряча. Потім столовим при бором дістають равлика, відривають темний завиток, якщо він є. Равликів можна їсти, не відділяючи нічого, але  темна частина – то печінка, яка перебиває витончений смак м’яса равлика. Залишки соусу збирають шматочком хліба. В такий послідовності ви зможете отримати повну гаму відчуттів від страв з равликів.

Тепер, знаючи як їдять равликів, ви не відмовите собі у задоволенні скуштувати цю вишукану страв у ресторані. А скуштувати її варто без сумнівів, адже равлики не лише смачні, а й корисні – вони повністю складаються із легкозасвоюваного білка.

Крім того, у вас є можливість не лише вразити своїх друзів знаннями про равликів, а й замовити готові страви з них на нашому сайті або приготувати самостійно в теплому сімейному або дружньому колі близьких людей.

БлагоРавлик 

​Приймає замовлення на сайті цілодобово, в телефонному режимі 9.00-18.00

Здійснює доставку по всій Україні

Піклується за флорою і фауною

КОНТАКТИ

м.Черкаси, Україна

(067) 416-21-89

(096) 102-47-98

(068) 215-91-90
 

blagoravlyk@gmail.com​
 

Фермерське господарство

"Благодатний Равлик"

с.Благодатне, Золотоніський район, Черкаська область, Україна.

МИ ТУТ

© 2020 «БлагоРавлик»